"Słów SŁUCHAJ" - arteterapeutyczne słuchowisko senioralne

Szanowni Państwo,
z przyjemnością zwracamy Państwa uwagę na ważny i wartościowy projekt poświęcony seniorom, realizowany w 2023 roku przez łódzkie Stowarzyszenie Estetyka Raz. Efektem projektu jest nagranie senioralnego słuchowiska. pt: "Słów SŁUCHAJ - arteterapeutyczne słuchowisko senioralne".

To, czuła opowieść, pochylająca się nad doświadczeniem życiowych grupy niezwykłych ludzi, którzy nabrali śmiałości i odwagi, by stworzyć słuchowisko oparte na ich biograficznych, intymnych nieraz, doświadczeniach.

Słuchowisko powstało w Łodzi w domu dziennego pobytu seniora przy ul. Sienkiewicza 79. Tam, przez 3 miesiące Marta Nowacka prowadziła z seniorami dwa razy w tygodniu spotkania arteterapeutyczne, podczas których rozmawiano na temat najważniejszych wartości dla człowieka.

Wybrano finalnie jedną z nich - MIŁOŚĆ jako bohaterkę naszego słuchowiska. Seniorzy sami stworzyli sceny do słuchowiska, które opowiadają o różnych rodzajach miłości- cześć z nich jest biograficzna ( miłość 89-letniego Mundka i 85-letniej Basi, którzy zakochali się w sobie 3 lata temu, śmierć ukochanej żony Krzysztofa i próba poradzenia sobie z żałobą- miłość silniejsza niż śmierć).

Słuchowisko jest bezpłatne.

Poniżej link:

https://www.youtube.com/watch?v=ayyXAP_l8Co&t=6sSłuchowisko powstało dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.